Yeni Dönem Hazırlıkları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Yeni Dönem Hazırlıkları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) 6671 (lisans, önlisans, lisansüstü ve doktora) öğrencisiyle yeni döneme hazır. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 1330 kişinin tercih ettiği HKÜ, şu günlerde tercih kayıt işlemlerini de hızla sürdürerek, yeni katılacak öğrencileriyle beraber yeni sezon hazırlıklarını hız kesmeden devam ettiriyor.

Uzman Akademik Kadro Yeni Dönem için Hazır

HKÜ bünyesinde önemli bir kadroya sahip; 54 Prof, 17 Doç, 55 Yrd. Doç. Dr, 38 Öğretim Görevlisi, 17 Okutman ve 49 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplamda; 230 öğretim elemanı, öğrencilere gerekli eğitimleri vermek üzere hazır durumda. Alanında uzman akademik kadrosuyla yeni döneme hazır olan HKÜ, yeni öğrencilerinin kayıt işlemlerini de tamamladıktan sonra, yeni sezonun başlaması için gün sayacak.

Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim hayatına başlayan, yeşil ve akıllı kampüse sahip özel bir mimari yapıyı içinde barındıran HKÜ; kampüs olanakları, burs imkanları ve yeni geliştirdiği modelleri ile göz dolduruyor. 2008 yılında kurulan ve tarihi İpek Yolunu dünyaya bağlayan yeni bir bilim kenti olan HKÜ; 5 fakülte, 24 bölüm, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile hızla büyüyüp gelişerek, Türkiye’nin önemli vakıf üniversiteleri arasında yer almayı başardı.

HKÜ; teorik bilgileri sanayi ve iş dünyasında pratiğe dönüştürebilme imkanı, geniş ve karşılıksız burs imkanlarıyla başarıyı ödüllendirme, 50 ülkede erasmus imkanı ve 1 dönem ABD’de ücretsiz dil eğitimi, teknolojik projeler geliştirebilme ve kendi enerjisini üretebilme, kaliteli eğitim ve sosyal faaliyetlerin bir arada buluşması, Türkiye’nin ve dünyanın zengin kaynaklarına sahip kütüphane, Ortadoğu barışı için önemli çalışmalar yapan araştırmacı üniversite kimliği gibi birçok özelliğini öğrencilerine sunan bir bilim kenti olarak, beğenileri üzerine çekmeyi başarıyor.