Yeni Üniversiteliler Gaziantep'in Tarihi Dokusunu Gezdiler

Yeni Üniversiteliler Gaziantep'in Tarihi Dokusunu Gezdiler

Hasan Kalyoncu Üniversitesi; bu yıl aralarına yeni katılan öğrencilerine özel, Üniversiteyi ve Gaziantep’i tanıtma amacı güden ve 4 gün süren (28.09-01.10.2015) kapsamlı bir “Öğrenci Oryantasyon (yeni öğrencilerin Üniversite hayatına adaptasyonu) Programı” gerçekleştirdi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Oryantasyon Programı kapsamındaki “Gaziantep Kültür Gezisi Etkinliği” yoğun ilgi ve katılım ile gerçekleştirildi.

HKÜ’ye yeni kayıt yaptıran öğrencilere; Gaziantep’e ve şehir yaşamına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, şehrin yapısına ve olanaklarına hızla adapte olmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen gezi etkinliği yeni üniversitelilerden büyük ilgi gördü.

HKÜ ailesine yeni katılan öğrencilere, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen Gaziantep Kültür Gezisi Etkinliğinde kentin tarihi ve turistik yerleri tanıtıldı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin Yeni Öğrencileri Gaziantep’i Yakından Tanıdı

HKÜ’ye yeni katılan öğrenciler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi personeli rehberliğinde ilk ziyaret edilen Kendirli Gazi Kültür Merkezinde; Gaziantep savunması kahramanlarının kurtuluş mücadelesini, Cumhuriyet dönemi Gaziantep'inin 3 boyutlu bir sunumunu ve Atatürk'ün Gaziantep'e geldiğinde Öğretmenevi balkonundan yaptığı konuşmanın elektronik robotla ve Ata'nın kendi sesiyle canlandırıldığı gösteriyi izlediler. Ardından öğrenciler Gaziantep Atatürk Anı Müzesini ziyaret ederek, Gaziantep’e ve Gazi Mustafa Kemal’e ait anıları yerinde görmenin mutluluğunu yaşadılar. Ardından Gaziantep’in en eski mahallelerinden Bey Mahallesinde yer alan müzeleri gezen öğrenciler, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesinde çocukluklarını tekrar yaşadılar. Öğrenciler, Türkiye’de ayakta kalabilen kalelerin en güzel örneklerinden birisi olan Gaziantep Kalesinde şehri tepeden izleme fırsatı buldular. Tüm gün süren gezide öğrenciler, Gaziantep’in kültürel mirası ve tarihi dokusu ile tanışma fırsatı yakaladılar.

HKÜ Öğrenci Oryantasyon Günleri kapsamında yapılan sosyal ve kültürel etkinliklere katılan yeni HKÜ öğrencileri, Hasan Kalyoncu Üniversitesinin sıcak aile ortamına katıldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek yapılan etkinliklerin kendilerine çok faydalı olduğunu belirttiler.