Yeşil Üniversite, Sıfır Emisyonlu Fakülte

Yeşil Üniversite, Sıfır Emisyonlu Fakülte

Hasan Kalyoncu Üniversitesi merkez kampüsünde başlatılan “Güneş enerjisi ile elektrik üretimi projesi” Eylül 2014 ayında hayata geçirildi.

Güneş panelleriyle elektrik üreten bölgedeki ilk Üniversite olduklarını vurgulayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz, "Yenilenebilir enerjiyi kullanarak doğal ortama zarar vermeden, gelecek nesillere daha iyi bir dünya nasıl bırakabiliriz düşüncesiyle hareket ediyoruz" diyerek Projenin hareket amacını detaylandırdı. Sayın Yılmaz; Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi binasına kurulan “Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi Sistemi”ni önümüzdeki bir yıl içerisinde tüm Hasan Kalyoncu Üniversitesi genelinde hayata geçirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

En son Teknoloji kullanarak hayata geçirilen “Güneş Paneli Projesi”, tüm Sağlık Bilimleri Fakültesi binasının elektrik ihtiyacını karşılayacak bir biçimde tasarlandı ve uygulamaya konuldu. Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin; “bölgede bir ilk” olarak hayata geçirdiği bu Projenin bir diğer önemli misyonu da, bölgedeki diğer tüm Üniversitelere örnek teşkil etmek.