YGS Tatbikatıyla Öğrenciler Sınav Heyecanını Yeniyor

YGS Tatbikatıyla Öğrenciler Sınav Heyecanını Yeniyor

Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Hasan Kalyoncu Üniversitesinde YGS Tatbikatı prova sınavları yapılmaya devam ediyor. Öğrencilerin girdiği sınavın gerçek sınav hissi yaratması için tüm ayrıntılar düşünüldü.

Yaklaşan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde, öğrencilerin sınav pratiğini artırmak ve sınav stresine karşı deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen deneme sınavları HKÜ’de devam ediyor.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, üniversite adaylarının sınav kaygılarını yenmeleri için YGS deneme sınavı gerçekleştirdi. 260 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen deneme sınavı üniversitenin yeni amfilerinde gerçekleşti. Yüz altmış dakika süren deneme sınavı boyunca son sınıf öğrencileri bilgilerini test etme fırsatı buldular. Öğrenciler, deneme sınavı uygulamasıyla sınavlara kendilerini daha iyi hazırlama fırsatı yakaladılar.

Organize edilen deneme sınavı uygulaması, öğrencilerin sınav maratonunda durumlarını daha net görmelerine de imkan sağlıyor. Üniversite adayları büyük sınav öncesi yapılan deneme sınavlarıyla, gerçeği aratmayacak bir deneyim yaşayarak kaygı ve heyecanlarını en aza indiriyor.