Yüzmede HKÜ Başarısı

Yüzmede HKÜ Başarısı

 

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Alanya'da organizasyonu yapılan Alanya Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen müsabakalarda Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mimarlık Bölümü, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 1. sınıf öğrencisi Merve Durdu katıldığı yarışmalarda 4 farklı dalda madalya aldı.

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencisi Merve Durdu 200 metre karışık, 100 metre kurbağalama, 100 metre sırt üstü ve 50 metre serbest kategorilerinde yarıştı. Şampiyonada Merve Durdu, 200 metre karışık, 100 metre kurbağalama kategorilerinde birinci olarak “Altın” madalya kazandı. Ayrıca, 100 metre sırt üstü ve 50 metre serbest kategorilerinde ise 3. Olarak “Bronz” madalya kazanarak HKÜ’yü gururlandırdı.

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mimarlık Bölümü, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 1. sınıf öğrencisi Merve Durdu; “Ben 7 yaşında yüzmeye başladım. Ailem en büyük destekçim oldu. Haftanın 3 günü sürekli antrenman yapıyorum ve yüzmeye verdiğim çalışmaların sonuçlarını almaya başladım. Başarılarımın artarak devam edeceğine inanıyorum. Yüzme dalında ilerleyerek Antrenör olmayı istiyorum. Yakın zamanda Antrenörlük sınavına gireceğim. Bana destek olan HKÜ yöneticilerine ve aileme teşekkür ediyorum” dedi.