En Lezzetliler Bu Yarışmada Sergilenecek

En Lezzetliler Bu Yarışmada Sergilenecek

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrenci gruplarından olan Çilek Etkinlik Grubu; “Tasarım Tatlar Yarışması” adı altında bir yarışma düzenleyecek. Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından 26 Şubat 2015’te; HKÜ Çilek Etkinlik Grubunun tanıtım amaçlı düzenleyeceği ve Gaziantep’te bir ilk olan ‘1.Tasarım Tatlar Yarışması”saat 13:00’tegerçekleştirilecektir. Ünlü “Dudu Pasta Atölyesi”nin sponsorluğuyla gerçekleştirilecek olan, Tasarım Tatlar Yarışmasının HKÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacağı açıklandı.

 HKÜ Çilek etkinlik grubu tarafından düzenlenen Tasarım Tatlar Yarışmasına, Hasan Kalyoncu Üniversite öğrencilerinin yanı sıra; Gaziantep Üniversitelerinden öğrencilerin de katılacağı söylenirken, yapılacak olan yarışmada çeşitli tasarım tatları yapılarak, en lezzetli tatların sergileneceği açıklandı. Yarışmaya katılan öğrencilerin, tasarımları ile birlikte hayal güçlerini ortaya koyabilmeleri ve tasarı yönlerinin güçlenerek daha özgün tasarımlar yapabilmelerinin planlandığı belirtildi.

Yarışma gruplarının, HKÜ Kültür ve Kongre Merkezinde binasında tasarım tatlarını sergileyeceği ve jüriye sunacağı,  jürinin de değerlendirmesi sonucunda 1. olan gruba, Dudu Pasta Atölyesinde kurs ile ödüllendirileceği belirtildi. Yarışmaya katılan tüm gruplara hediyeler verileceği, katılım yapan tüm seyircilere ise minik ikramlar ve sürprizler yapılacağı açıklandı.

Daha çok kızlara yönelik etkinliklerin olmasını hedeflediğini söyleyen, Çilek Etkinlik Grubu; Tasarım Tatlar Yarışmasına ilginin yoğun olacağını, Gaziantep gibi geniş ve köklü bir yemek kültürüne sahip olan şehirde, bu tarz yarışmaların artarak devam etmesi gerekliliğini vurguladı.

Not: Gaziantep ili Basın Mensupları için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Binası önünden 26.02.2015 Perşembe günü 

saat 12:30'da HKÜ servis aracı hareket edecektir.

Tarih: 26.02.2015

Saat : 13:00 

Yer   :  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi (HKÜ-KKM)