İngilizce I ve İngilizce III Dersini Alan Öğrencilerin Dikkatine

İngilizce I ve İngilizce III Dersini Alan Öğrencilerin Dikkatine

 

 

Eğitim Fakültesi (Okul Öncesi, Sınıf Öğretmenliği, PDR ve Özel Eğitim Öğretmenliği)

Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi (Görsel İletişim Tasarımı, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı)

Hukuk Fakültesi (1.2. sınıflar)

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İktisat, İşletme ve Psikoloji)

Sağlık Bilimleri Fakültesi (FTR 1 ve FTR 2)

Meslek Yüksekokulu (Adalet, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Diyaliz) bölümleri öğrencileri 2017-2018 akademik yılında İngilizce I ve İngilizce III derslerini English Central online veritabanı üzerinden uzaktan eğitim ile alacaklardır.


NASIL ÇALIŞIYOR?

1 İZLE
Haftalık olarak seviyelere göre belirlenen en az 8 videoyu izleyen öğrenci hedeflenen kelimeleri işaretler, ilgili kelime üzerinde aktiviteler yaparak kelime bilgisini artırır ve her hafta hedef kelimelerden oluşan iki ayrı quizi tamamlar. İzlediği her video için puan kazanır. Toplam notuna eklenir. 

2 ÖĞREN
Öğrenci videolardaki boşlukları doldurarak interaktif bir şekilde yeni kelimeler öğrenir. Hedef kelimeyi doğru yazana kadar sistem tarafından uyarılır ve boşluklara yazdığı her doğru kelime için puan kazanır. Toplam notuna eklenir. 

3 KONUŞ
Öğrenci öğrenilen yeni kelimeleri ve dil bilgisi konusunu içeren cümleleri konuşur, tekrar eder, sistem tarafından kaydedilen ses için anında akıcılık ve telaffuz geribildirimi alır. Hassas bir şekilde değerlendirilen telaffuza göre öğrenci puan alır ve toplam nota eklenir. 

13 haftalık süre boyunca izleme, öğrenme ve konuşma aşamalarında alınan puanın yanı sıra online çalışmaları da kapsayan dönem arasında ve dönem sonunda sınav takviminde belirtilen tarihte ve yerde yapılacak yazılı sınavlardan alınan puanlar neticesinde öğrencinin ilgili dönemdeki İngilizce dersi notu belirlenecektir.

Sınavlar ve online platform yüzdelikleri aşağıdaki gibidir;
Online Platform %40
Vize (Yazılı Sınav) %25
Final (Yazılı Sınav) % 35

 

 

İngilizce Uzaktan Eğitim Sistemi, HKÜ Uzaktan Yönetim Sistemi (ÖYS)’den bağımsız olarak aşağıda belirtilen web sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir.

 

İngilizce uzaktan eğitim için ilgili bölüm öğrencilerinin online hesapları oluşturulup 1. dönem içerikleri yüklenmiştir. Öğrencilerimiz sisteme e-mail adresi ve öğrenci numaraları ile giriş yaparak bölümlerine erişim sağlayabilir ve çalışmalarını tamamlayabilirler.

 

Kullanıcı adı, şifre bilgisi ve ayrıntılı bilgi için öğrencilerimiz kendi fakülte/yüksekokul sekreteri ile iletişime geçebilirler.

Online sınıflara erişim için;

Web sitesi: www.englishcentral.com
Kullanıcı adı: Öğrencinin e-mail adresi
Şifre: Öğrencinin numarası


 

 

 

For those who take İngilizce I and İngilizce III classes

Faculty of Education, Faculty of Fine Arts and Archtecture, Faculty of Law, Faculty of Economics, Administrative and Social Sciences, Faculty of Health Sciences, Vocational School students will take Eng I and Eng III classes via distance learning.

The percentages of onlne and Written Exams;
Online Platform %40
Mid-Term(Written exam) %25
Final (Written exam) % 35
 
For account information please contact your faculty secretary.

To log in;

Web sitesi: www.englishcentral.com
User: Student's e-mail address
Password: Student's Password