Pedagojik Formasyon Başvurularının Uzatılması Hakkında

Pedagojik Formasyon Başvurularının Uzatılması Hakkında

 

 

Pedagojik Formasyon Ön Başvuru süreci yoğun talep üzerine 24 Temmuz 2016 tarihine kadar  uzatılmıştır. Adaylar bu tarihe kadar belirlenen bölümler çerçevesinde online başvurularını yapabilecektir. Başvuru sürecinin uzatılmasından dolayı kriterlere göre belirlenmiş asıl ve yedek listelerin ilanı 26 Temmuz; asıl liste kesin kayıt tarihi 29 ve 30 Temmuz; yedek liste kesin kayıt tarihi 31 Temmuz; boş kontenjan kalması durumunda ön başvuru yapan adayların kesin kayıtları ise 1 Ağustos tarihleri olarak belirlenmiştir.

BELİRLENEN KRİTERLER

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kapsamında, ön başvuru yapabilecek bölümler şu şekildedir:

1.Hemşirelik / Ebelik

2. Türk Dili ve Edebiyatı

3. İşletme / İktisat

4. Psikoloji / Felsefe / Sosyoloji

5. Matematik

6. Biyoloji

Bu bölümler dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  • 4. Sınıf lisans öğrencileri ve mezun öğrenciler ön başvuru yapabilecektir.
  • Bu koşulları sağlayan adaylar arasındaki sıralama, genel not ortalamalarına göre yapılacaktır.

 

TAKVİM

  • Pedagojik formasyon ön başvuru tarihi tarihleri 1 – 24 Temmuz 2016 arasıdır. Ön başvuru sürecinde internetten kayıt yeterli olacaktır.
  • Kriterlere göre belirlenmiş asıl ve yedek listeler 26 Temmuz 2016’da açıklanacaktır.

Asıl liste kesin kayıt tarihi: 29-30 Temmuz 2016

Yedek liste kesin kayıt tarihi: 31 Temmuz 2016’dır.

  • Her öğrenci bağlı bulunduğu listenin kayıt tarihine göre kayda gelmelidir.
  • Asıl liste ile belirlenen kontenjan dolmaması durumunda yedek listeden hak kazanan öğrenciler, gün içinde geliş önceliğine göre kayıt edilecektir. Açıklanan yedek listede bir öncelik söz konusu olmayacaktır.
  • Asıl ve yedek liste günleri sonucunda boş kontenjan kalması durumunda; Sadece ön başvuru yapmış olmak yeterlidir. 1 Ağustos 2016 tarihinde kayda gelen kişiler öncelik sırasına göre kayıt edilecektir.
  • İlk dönem dersleri 8 Ağustos – 25 Eylül 2016 arasında olup dersler uzaktan eğitim yolu ile işlenecektir. İkinci dönem dersleri 10 Ekim – 27 Kasım tarihleri arasındadır ve dersler Hasan Kalyoncu Üniversitesinde yapılacaktır.

ÜCRET

Toplam ücret 2054 TL + KDV (%8) dir. Öğrencinin isteğine göre peşin veya kredi kartına 2 taksit olarak ödeme yapılabilir. Para yatırma işlemi aşağıda bulunan banka hesap numarasına (açıklama kısmına; isim, soyisim, T.C. kimlik no, “Pedagojik Formasyon 4” kapsamında ücretin yatırıldığı yazılarak ) veya kredi kartı ile üniversitemiz muhasebe bölümüne kayıt esnasında yapılabilir.

NOT: Bankaya yapılan peşin ödemeler kayıttan önce yapılmalıdır ve bu ödemenin bankaya tüm ücretin yatırılarak yapılacağı gözden kaçırılmamalıdır.

NOT 2: İki taksit yapılma durumu ancak üniversitemiz muhasebesi aracılığı ile alınan ödemelerde kredi kartına 2 taksit şeklinde yapılmaktadır. Bu durumda kredi kartında yeterli limit bulunması gerekmektedir.

Banka Hesap Numaralarımız

DENİZBANK Gaziantep Ticari Şube IBAN NO  TR 10 0013 4000 0054 5847 6000 01 HESAP NUMARASI  5458476-351

 

Pedagojik Formasyon Uzaktan Eğitim Yönergesi için tıklayınız