(Uluslararası Öğrenciler İçin) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

(Uluslararası Öğrenciler İçin) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

MEZUNiYET BiLGi FORMU OLUŞTURMA VE iNDiRME iŞLEMi

Mezun olduğunuz okuldan diplomanızı almanız için Türkiye Mezunları web sitesine (https://www.turkiyemezunlari.gov.tr) üye olup aşağıda belirtilen işlemleri uygulayarak alacağınız Mezuniyet Bilgi Formunu okulunuza teslim etmeniz gerekmektedir.

 

•          Mezuniyet Bilgi Formunu alabilmeniz için eğitim yerinizin Türkiye ve Eğitim Durumunuzun Mezun olarak sisteme girilmesi gerekmektedir.

•          Eğer sisteme kayıtlı değilseniz, https://www.turkiyemezunlari.gov.tr web sitesinde kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Bursları Bilgi Sistemi(TBBS) kullanıcıları hesap bilgileri ile doğrudan giriş yapabilirler. (Bkz: Ss1)

•          Aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra Profil sayfanızda Eğitim Bilgileri sekmesine tıklayınız. https://www.turkiyemezunlari.gov.tr/graduate/education/list/ (Bkz: Ss2).

•          Egitim bilgileri sayfasında Mezuniyet Bilgi Formu Oluştur Menüsünden (Bkz: Ss1-1) mezun olduğunuz düzeyi seçerek formunuzu oluşturabilir ya da daha önce oluşturmuş olduğunuz eğitim bilgisine ait bilgi formunu listedeki Form (Bkz: Ss1-2) alanından indirebilirsiniz.

 

www.hku.edu.tr'yi kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.