Uzaktan Öğretim İngilizce Dersi Alacakların Dikkatine

Uzaktan Öğretim İngilizce Dersi Alacakların Dikkatine

 

 

İLGİLİ BÖLÜM ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE


Adalet, Anestezi, Görsel İletişim Tasarımı, Hukuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İktisat, İlk ve Acil Yardım ve İşletme bölümleri 1. Sınıf öğrencileri 2016-2017 akademik yılında İngilizce derslerini English Central online veritabanı üzerinden uzaktan eğitim ile alacaklardır.

NASIL ÇALIŞIYOR?


İZLE


Haftalık olarak seviyelere göre belirlenen en az 4 videoyu izleyen öğrenci hedeflenen kelimeleri işaretler, ilgili kelime üzerinde aktiveteler yaparak kelime bilgisini artırır. İzlediği her video için puan kazanır. Toplam notuna eklenir.  


2 ÖĞREN


Öğrenci videolardaki boşlukları doldurarak interaktif bir şekilde yeni kelimeler öğrenir. Hedef kelimeyi doğru yazana kadar sistem tarafından uyarılır ve boşluklara yazdığı her doğru kelime için puan kazanır. Toplam notuna eklenir. 

3 KONUŞ

Öğrenci öğrenilen yeni kelimeleri içeren cümleleri konuşur, tekrar eder, sistem tarafından kaydedilen ses için anında akıcılık ve telaffuz geribildirimi alır. Hassas bir şekilde değerlendirilen telafuza göre öğrenci puan alır ve toplam nota eklenir. 

14 haftalık süre boyunca izleme, öğrenme ve konuşma aşamalarında alınan puanın yanısıra online çalışmaları da kapsayan dönem arasında ve dönem sonunda yapılacak yazılı sınavlardan alınan puanlar neticesinde öğrencinin ilgili dönemdeki İngilizce dersi notunu belirlenecektir.
Sınavlar ve online platform yüzdelikleri aşağıdaki gibidir;
Online Platform %50
Vize (Yazılı Sınav) %20
Final (Yazılı Sınav) % 30
İngilizce uzaktan eğitim için ilgili bölüm öğrencilerinin online hesapları oluşturulmuştur. Öğrenciler hesap bilgilerini kendi fakülte sekreterlerinden alabilirler.

Online sınıflara erişim için;
Web sitesi: www.englishcentral.com
Kullanıcı adı: Öğrencinin e-mail adresi
Şifre: Öğrencinin numarası