Başbakanımız Üniversitemizdeydi

Başbakanımız Üniversitemizdeydi

HKÜ’de T.C. Başbakanı Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun teşrifleri ile “Öğretmen Akademisi ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar” konulu Panel HKÜ-Kongre ve Kültür Merkezi binasında gerçekleştirildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin düzenlemiş olduğu “Öğretmen Akademisi ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar” Paneli, HKÜ-Kongre ve Kültür Merkezi binasında; T.C. Başbakanı Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ve eşi Sayın Sare Davutoğlu’nun, Gaziantep İli Protokol Mensuplarının, Gaziantep İli Milletvekillerinin, HKÜ Mütevelli Heyetinin, akademik & idari kadrosunun ve öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr. Edibe Sözen moderatörlüğünde gerçekleşen özel oturumda Panelistler; Prof.Dr. Yaşar Özbay ve Prof.Dr. Şener Büyüköztürk, “Öğretmen Akademisi ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar”ı değerlendirdiler.

HKÜ’de düzenlenen “Öğretmen Akademisi ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar” konulu Panelde; “Öğretmen Akademisi”nin vizyonu, öğretmenlerin ve yöneticilerin yeterliliklerini artırmak, okulların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesine katkı sağlamak, mesleki gelişim programları düzenlemek, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınabilirliği yükseltmek gibi konular incelendi.

Panel kapsamında; Öğretmen Eğitimi, Yönetici Eğitimi, Öğretmenler ve Yöneticiler için Mesleki Yeterlilik İndeksi, Okul Gelişim İndeksi, İzleme ve Değerlendirme, Eğitim Liderliği, Ulusal ve Yerel Eğitim Politikalarını Geliştirme ve Eğitim Ar-Ge çalışmaları gibi başlıklar değerlendirildi.

Panelin ardından Suriye’den gelen ve ülkemizde piyano yeteneği keşfedilip kısa sürede dünyanın takip ettiği bir piyanist olan Tambi A.Cimuk, kısa bir müzik dinletisi sundu.

Gerçekleştirilen Panelin ardından Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ tanıtım sunumu yaptı.

Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Konuşuyor

Öğretmen Akademisi, Eğitimde Yeni Yaklaşımlar konulu panelde konuşma yapan Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu; “Hasan Kalyoncu Üniversitesi hikayesinin kendisi bile saygıya layıktır. Bu Üniversiteye emeği geçen herkesi içtenlikle tebrik ediyorum. Çünkü rahmetli Hasan Kalyoncu Üniversite kurma hayaliyle yola çıktıktan sonra, ilgili yasal süreç Mayıs 2008’de tamamlandı. 22 Kasım 2008’de kendisi vefat etti ve 6 Aralık 2008’de Üniversitenin temeli atıldı. Bir kere bu durum 2 açıdan önem taşır. Birincisi rahmetli Hasan Kalyoncu öylesine güzel bir amelle hayatını sonlandırdı ki burada yetişen her öğrencinin, ilme katkı sağlayacak her bilim adamının faaliyeti, toplumsal duyarlılığı ve sorumluluğu oluşturacak her güzel çalışma, rahmetlinin de amel defterine mutlaka yazılacaktır. Allah rahmet eylesin. Kalyoncu ailesi aile büyüğünü kaybettikten sonra, o kaybın üzerinden daha 10-12 gün geçmeden, bir taraftan o kaybın acısını yaşarken diğer taraftan da onun adına böyle bir Üniversitenin temelini atmak için harekete geçti. Hazreti Peygamberin (sav); “Kıyametin kopacağını da bilseniz elinizdeki fidanı dikin” tavsiyesi mucibince hiçbir hayırlı faaliyetin beklememesi gerektiği şiarını hayata geçirdikleri için bütün Kalyoncu ailesi fertlerine ayrıca teşekkür ediyorum. Hayatta acılar, hüzünler yaşayabiliriz. Hayırlı bir iş varsa, hele bu bir ilim yuvası inşa etmekse, işte o zaman onun bir dakika bile gecikmesi kabul edilemez. Bu oluşum, aslında hüzünlü bir vefat üzerine başlayan ama hayırlı ve güzel bir başlangıç. Anlaşılan o ki, son 6 yıl içinde Hasan Kalyoncu Üniversitesinin bu kadar güzel bir mesafe kat etmesinin de ahlaki ve manevi temelini oluşturuyor” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Başbakan Ahmet DAVUTOĞLUna 3.Selimden Kalma Ferman Hediye edildi

Yapılan protokol konuşmalarının ardından T.C. Başbakanı Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’na, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Cemal Kalyoncu bir hat sanatı eseri hediye etti.