Cumhurbaşkanımız Üniversitemizdeydi

Cumhurbaşkanımız Üniversitemizdeydi

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL ve eşi Hayrünnisa GÜL  beraber Üniversitesitemizi ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL’e, Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Cemal Kalyoncu, üniversitemizdeki çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

 
Cumhurbaşkanı Gül burada yaptığı açıklamada, üniversiteyi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hasan KALYONCU’nun, birçok kişinin olduğu gibi, kendisinin de yakın dostu olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, siyasette eski dönemlere uzanan arkadaşlık ve dostlukları bulunduğunu bildirdi.

“HASAN KALYONCU’NUN EN BÜYÜK ARZULARINDAN BİRİ, BÖYLE BİR ÜNİVERSİTE İDİ”
 
Cumhurbaşkanı Gül, “Kendisini kaybetmeden önce de böyle bir üniversiteyi kurmak için ne kadar arzulu ve azimli olduğunu hepimiz biliriz. Bu yönde açıkçası epey koşturmuştur. Böyle bir üniversiteyi hayata geçirmek en büyük arzularından birisiydi. Ama bugün memnuniyetle görüyorum ki, kendisinin hayatta arzu ettiği büyük ideali, ailesi, kardeşleri, çocukları, tüm sevenleri ve Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı gerçekleştirmeye çalışıyor” dedi.
 
“SAĞLAM BAŞLANGIÇ YAPAN BİR ÜNİVERSİTENİN SAĞLAM BİR GELECEĞİ OLUR”
 
Kaliteli üniversite binalarını görmekten memnun olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, çok büyük kamu kaynaklarının devlet üniversitelerine harcanmasına rağmen, eğitim binaları ve teknik üniversite binalarının bile bir mimari estetiğe uygun şekilde yapılmadıklarına vurgu yaptı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde buna özen gösterilmesinin kendisini ayrıca memnun ettiğini bildiren Cumhurbaşkanı Gül, Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ’dan eğitim ve önceliklerine dair bilgi alacağını da söyledi. Sağlam bir başlangıç yapılması durumunda sağlam bir geleceği olacağına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Gül, üniversitenin herkese kollarını açacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, “Burada hem ülkemiz hem de insanlık için çok değerli gençler yetiştirilecektir. Bu vesile ile değerli arkadaşımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. İyi insanların isimleri bu şekilde devam eder. Buradan mezun olan her genç muhakkak ki onun karnesinin sevap hanesine yazılır” dedi. Bu ideali gerçekleştirenleri tebrik eden Cumhurbaşkanı Gül, üniversitemize başarılar diledi.

Cumhurbaşkanlığı İnternet Sayfası Haberi