KARVAK, HKÜ'yü 'Yılın En Başarılı Üniversitesi' seçti

KARVAK, HKÜ'yü 'Yılın En Başarılı Üniversitesi' seçti

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Karadeniz Eğitim, Kültür ve Çevre Koruma Vakfı (Karadeniz Vakfı), tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘KarVak Yılın En İyileri’ ödül töreninde ‘Yılın En Başarılı Üniversitesi’ ödülüne layık görüldü.

Ünlü işadamı İbrahim Cevahir’in başkanlığını yaptığı Karadeniz Vakfı (KARVAK) ‘2012’nin En İyileri’ ödül töreni İstanbul Grand Cevahir Otel’de sanat, siyaset ve iş dünyasını biraraya getirdi. Değişik dallarda başarılı isimlerin ödüle layık görüldüğü programda, ‘Yılın En Başarılı Üniversitesi Ödülü’ ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ne verildi.

KALYONCU AİLESİNE TEŞEKKÜR

Ödülü Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, yine aynı gecede  ‘Karadeniz Vakfı Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun elinden aldı. Vali Mutlu yaptığı konuşmada, “Kalyoncu ailesini yürekten kutluyorum. Ülkemize bu değerli hizmet ve gayretlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Bu ödülün kendileri için ayrı bir anlam taşıdığını belirten Orhan Cemal Kalyoncu ise, “Ana hedefimiz ülkemize ve insanımıza katkı sağlayacak, uluslararası marka değeri olan bir üniversite olmaktır. Üniversitemiz kısa bir süre önce kurulmasına rağmen bu ödülü bize layık gören Karadeniz Vakfı’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.