Özel Güvenlikte Yol Haritası Çizilecek

Özel Güvenlikte Yol Haritası Çizilecek

Gaziantep Üniversitesi Oğuzeli Meslek Yüksekokulu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi,Polis Akademisi Gaziantep Polis Meslek Yüksekokulu ve Oğuzeli Belediyesi tarafından düzenlenen ve iki gün süren 3. Ulusal Özel Güvenlik Sempozyumu sona erdi. Oldukça verimli geçen sempozyumda tartışılan sorunlar, çözüm önerileri ve alınan kararların ilgili mercilere aktarılacağı ve buna göre bir yol haritası çizileceği bildirildi.

Sempozyumun ikinci bölümü Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Hukuk Fakültesi Amfisi’ndeki panele Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yavuz Coşkun, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özdemir, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr.Remzi Fındıklı, Gaziantep Polis Meslek Yüksekokulu Osman Metli, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Yrd.Doç.Dr. Necip Fazıl Yılmaz ile akademisyenler, özel güvenlik görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Yrd.Doç.Dr. Necip Fazıl Yılmaz, sempozyuma iki gün boyunca yaklaşık 1500 kişinin katıldığını belirterek, buradan elde edilecek çözüm önerilerinin özel güvenlik sektörüne bir yol haritası olması bakımından katkı sağlayacağını dile getirdi. Sempozyumun sonunda katılımcılara sertifika verildi. Oğuzeli Belediyesi’nde düzenlenen yemeğin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından katılımcılar panoramik Gaziantep şehir turuna katıldı.