HKÜ'de Hukuk Fakültesi Açılış Dersi Yapıldı

HKÜ'de Hukuk Fakültesi Açılış Dersi Yapıldı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Fakültesi ve Hukuk Fakültesi Öğrenci Kulübü Kalyoncu Law Academy (KLA) tarafından düzenlenen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı “Hukuk Fakültesi Açılış Dersi” Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfisinde yapıldı.

HKÜ Hukuk Fakültesi Amfisinde düzenlenen “Hukuk Fakültesi Açılış Dersi”ne, Prof. Dr. Kemal Şenocak ve Gaziantep Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Sibel Gürsel Konuşmacı olarak katıldı. Hukuk Fakültesi Açılış Dersine; HKÜ Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ  Akademik & İdari Personeli ve HKÜ  öğrencileri katıldı.

Açılış konuşmaları; Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Kayıhan tarafından yapıldı. Programın açılış konuşmasını yapan HKÜ  Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Kayıhan; “2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının hepinize ve hepimize hayırlı olmasını yürekten temenni ediyorum” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ise; “Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı “Hukuk Fakültesi Açılış Dersi”ne hepiniz hoşgeldiniz. Sevgili Öğrenciler, önünüzde çok önemli bir akademik yıl var. Açılış dersinizin hepinize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yeni öğrencilerimizin; üniversite ve kampüs yaşamına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve üniversitenin yapısına ve olanaklarına hızla adapte olmalarına yardımcı olmak amacı ile, “Öğrenci Oryantasyon Programı” gerçekleştirdik. 2008 yılında kurulan, ilk öğrencilerini 2010 yılında alan ve ilk mezunlarını 2015 Mayıs ayında veren genç bir üniversiteyiz. HKÜ genç ve dinamik bir eğitim kurumudur. HKÜ Hukuk Fakültesi, yaklaşık 50 Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi içerisinde son 3 yıldır hep ilk 10’da yer alıyor. Özel seçilmiş öğrencilersiniz, biz bunun farkındayız, lütfen siz de farkında olun. Hasan Kalyoncu Üniversitesi sizlerin girişimci-yenilikçi yönünüzü ortaya çıkarmak üzere ciddi bir çaba içinde olacaktır” dedi.

Hukuk Fakültesinin yeni Eğitim-Öğretim yılının ilk dersine Hukuk Fakültesi öğrencilerinin ilgisi yoğun oldu. Yapılan açılış konuşmalarının ardından Hukuk Fakültesi öğrencileriyle deneyimlerini paylaşan Prof. Dr. Kemal Şenocak, ilk derste öğrencilere "6102 sayılı TTK'ye göre Sigorta Ettirenin Sözleşme Öncesi İhbar Görevi"ni anlattı. Gaziantep Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Sibel Gürsel ise, “Geleceğin Hukukçuları” konu başlığıyla Hukuk Fakültesi Açılış dersinde öğrencilerle biraraya gelerek; “Geleceğin Hukukçuları Nasıl olmalıdır?”, “İş Hayatındaki Zorluklar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?” gibi konulara açıklık getirdi.

Hukuk Fakültesi Açılış dersi sonunda Prof. Dr. Kemal Şenocak ve Avukat Sibel Gürsel’e hediye ve plaket takdimi yapıldı, konuklar HKÜ Hukuk Fakültesi öğrencileriyle toplu fotoğraf çektirdi.