Rektörden Mesaj

Değerli Çalışma Arkadaşlarım ve Sevgili Öğrencilerim,

Günümüzde üniversiteler; bilgiye ulaşmanın daha da kolaylaşması, eğitimin yaşam boyu kullanılması, kıyasıya rekabetin hâkim olması gibi nedenlerden dolayı bulundukları yörenin ekonomik, sosyal ve kültürel kaynaklarıyla kalıcı ilişkiler kurmak, kendi yaşamını devam ettirebilecek gücü kendi çalışmalarından almak zorundadır. Bu kapsamda Hasan Kalyoncu Üniversitesi; araştırma-geliştirme, yenilikçilik, girişimcilik, insana yatırım gibi unsurlara öncelik vermesi ile önemli bir farklılığa sahiptir.

Sahip olduğu büyük hedefler ve geniş vizyonuyla topluma karşı sorumluklarının bilincinde olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi; kurulduğu günden itibaren özgür düşünce ortamında bilgi üretmeyi ve öğrencilerinin vizyonunu genişleterek yenilikçi ve girişimci ruhlarını ortaya çıkarmayı temel hedef edinmiştir.

Sizlerle beraber bilimsel bir yaklaşım ve huzur ortamı içinde katma değer sağlayan projeler üretmeyi ve bilimsel, sosyal ve kültürel alanlarda uluslararası üniversitelerle rekabet edebilecek çağdaş bir dünya üniversitesi oluşturmayı amaçlamaktayız.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak; öğrencilerimizi hayata hazırlarken aynı zamanda kişisel gelişimlerine ve kariyer planlarına da yardımcı olmaktayız. Onlara yaşayan bir kampüs içinde eğitim görebilme ayrıcalığı, yurt dışındaki üniversiteler ile yakın iletişim ve uluslararası değişim programlarına katılma imkânı sunmaktayız.

En önemlisi tüm akademik-idari kadromuz ve öğrencilerimiz, sürekli bir gelişim sürecinden geçerek yaşam boyu eğitimin kodlarını kazanmaktadırlar.

Sizlerden ideal bir üniversite oluşturma hayalimize destek vermenizi ve yaşamınız boyunca HKÜ Ailesinin bir parçası olarak; üniversitenize sahip çıkmanızı rica ediyorum.

Sevgi dolu, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle…

 

Prof. Dr. Edibe SÖZEN
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör V.