Silikon Vadisinde Kuluçka Merkezi Kuruluyor

Silikon Vadisinde Kuluçka Merkezi Kuruluyor

Türkiye’nin En Güçlü Konsorsiyumu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Bilişim Vadisi Teknoparkı güçlerini birleştiriyor.

 

Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerini ülkemizde gerçekleştirilen teknolojik ürünlerin uluslararası pazarlarda yer alması, ihracatın arttırılması, yerli teknoloji yoğun başlangıç işletmelerinin gelişmiş girişimcilik ekosistemleri içerisinde yer alması için, uluslararası kuluçka merkezi kurulması destekleniyor.

KOSGEB tarafından verilecek desteklerden yararlanmak amacıyla; Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Bilişim Vadisi Teknoparkının oluşturduğu konsorsiyum sözleşmesi imzalandı.

Amerika’daki Silikon Vadisinde Yüksek Teknoloji Üretilecek

İmzalan ortaklık protokolü ile yaklaşık %80’i bilişim sektöründe yer alan 700 adet firmanın ve büyük bir oranda kuluçka şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyum Amerika’da Silikon Vadisinde Yüksek Teknoloji üretmek ve dünya pazarında yer almak için önemli bir yatırım yapacak. 4. Sanayi devrimi de olan Sanayi 4.0 vizyonunu da desteklemek üzere stratejik hedef oluşturan konsorsiyum bilişim merkezli olarak yeni bir atılımın da üssü olacak.