Ünlü Sunucudan Üniversite Öğrencilerine İletişim Semineri

Ünlü Sunucudan Üniversite Öğrencilerine İletişim Semineri

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin (HKÜ), 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği 4 günlük oryantasyon programı çerçevesinde ünlü sunucu Defne Sarısoy öğrencilerle buluştu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde öğrencilerle buluşan Defne Sarısoy, ‘Yeni bir hayata başlangıç ve hayatla iletşim’ konulu seminer verdi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, Sarısoy, kendisini dinlemeye gelen üniversiteli gençlere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

“Kendinizi Çok İyi İfade Etmelisiniz”

Üniversiteli öğrencilere daha hayatın başında olduklarını ve zamanı en verimli şekilde değerlendirmeleri gerektiğini söyleyen Defne Sarısoy, “Zaman çok hızlı geçiyor. Öğrencilik sizlere uzun geliyor olabilir. İş hayatına girince sizden farklı performans bekliyorlar. İletişim konusu çok önemli özellikle biz çok kalabalık bir ülkede yaşıyoruz. Geçen yıllara göre eğitim fırsatları çok fazla. Ülkemizde çok güzel ve donanımlı üniversiteler açılıyor. Eskiden eğitimli insan parmakla gösterilirdi ama şimdi eğitim fırsatları çok fazla. Artık yurtdışında eğitim alıp gelen insanların geldiği yer de aynı sonuçta herkes sözlü bir mülakata geliyor. Hayatınızı sözlü mülakat belirliyor. Bu nedenle kendinizi çok iyi ifade etmelisiniz. Kendinizi geliştireceksiniz eğitim almak çok önemli ama diğer taraftan da kendinizi eğitmek çok önemli. Kendini iyi anlatabilen insanlar başarılı oluyor. Kendinizi iyi ifade etmek çok önemli” şeklinde konuştu.

“Kitap Okumaktan Asla Uzaklaşmayın”

Kişisel gelişimde kitapların büyük önemi olduğuna dikkat çeken Sarısoy, “Kitap okumak çok önemli her geçen gün kitaplardan uzaklaşıyorsunuz, kitap okumaktan asla uzaklaşmayın. İnternet çok fazla bilgi sunuyor ama bilgiler parça parça olduğundan beynin bu bilgileri birleştirmesi çok zor oluyor. Bu parçaları birleştirmek için kitaba ihtiyacımız var, bu nedenle bol bol kitap okuyun. Çok sığ kelimeler kullanıyoruz birbirimizi anlamıyoruz. Herkes sizden bir şey öğrenmek istiyor. Sadece ben bir şey yapınca ne oluyor diye düşünmeyin herkes bir şey yapsa bunlar birikir ve toplumda gerçekten fark oluşturur” diye konuştu.