Yeşilay'a Yeni Başkan HKÜ'den

Yeşilay'a Yeni Başkan HKÜ'den

Yeşilay Başkanı Prof. Dr. M.İhsan Karaman, bayrağı Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mücahit Öztürk'e devretti.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Prof. Dr. Mücahit Öztürk, yaptığı konuşmada; “ Yeşilay markasını son derece iyi bir noktaya getiren, bu ivmeyi Yeşilay'a kazandıran Prof. Dr. M.İhsan Karaman'a teşekkür ederim. 71. Dönem Genel Başkanlığına seçilme şerefine nail olmakla büyük bir sorumluluğu da omuzlarımıza aldık. Bağımlılıklar gibi çağımızın en önemli sorununa karşı mücadele eden Yeşilay'ın bu mücadelesine yeni yönetim kurulumuzla daha da destek olacak ve bağımlılık ve üreticilerine karşı toplumumuzu, gençliğimizi, geleceğimizi korumak için bilimsel metotlarla mücadele etmeye gayret göstereceğiz” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Dinç, yeni Yeşilay yönetiminde görev alan isimler arasında. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak, Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Mehmet Dinç’i tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar dileriz.

 

ÇOCUK PSİKİYATRİSİ UZMANI

Prof. Dr. Mücahit Öztürk; 1965’te Eskişehir ilinin Sivrihisar ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. 1983’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversite eğitimine başladı. Aynı üniversiteden 1990’da mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında İstanbul SSK Süreyya Paşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde Asistan Doktor olarak çalıştı. 1997’de uzmanlık eğitimini tamamlayıp Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı oldu. 1998-2004 yılları arasında Vakıf Gureba Eğitim Hastanesi’nde Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı olarak görev yaptı. Çocuk Psikiyatrisi dalında 2000 yılında Doçent, 2007’de Profesör ünvanını aldı. Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Öztürk, 2002 yılında “Çocukta Ruhsal Sorunlar”, 2006 yılında ise “99 sayfada Okul Fobisi” kitaplarını yayınladı.